FELSEFEMİZ

Moshos Garden felsefesi çok karışık ilkelerden oluşmaz. Aksine basitlik, yalınlık, sadelik ve saflık temel değerlerimizi oluşturur.

Moshos Garden, ana akım kapitalist markaların aksine potansiyel alıcılarını pazarlama tuzaklarına düşürmek için çabalamaz, inandığı değerleri ortaya koyar ve bu değerleri paylaşanlar tarafından keşfedilmeyi bekler. Hızlı tüketim/hızlı ticaret, bir an önce satış, mümkün olduğu kadar çok para kazanma hırsı Moshos Garden’a yabancı kavramlardır.

Moshos Garden ürünlerinde zararlı kimyasallar, koruyucular, sentetik parfümler, menşei / içeriği belli olmayan hammaddeler, kısaca kullanımı güvenli olmayan hiçbir madde kullanılmaz.

Cilde, vücuda, saça faydalı bitkisel ve doğal maddeler kullanılır. Moshos Garden ürünlerinin içeriklerinde kullandığımız hammaddeler

  • Sertifikalı Organik
  • Organik (Ekolojik)
  • Doğal
  • Doğal Türevi (Doğal maddelerden elde edilmiş)
  • Kullanımı Güvenli

tanımlarından en az  birine uymak zorundadır. Bu tanımlara uymayan hiçbir hammadde Moshos Garden’dan içeri girmez.

TEMİZ ÇEVRE, TEMİZ ÜRÜN

Organic (adj.): 1.relating to or derived from living matter (Canlı maddelerle ilgili veya onlardan türetilen)

Moshos Garden olarak doğal yetiştirilmiş ürünler, soğuk sıkma yağlar ve buhar distilasyonu ile elde edilmiş bitkisel özler ile eşsiz ürünler üretiriz. Çünkü inanırız ki en iyi ürünler, en iyi bitkilerle yapılanlardır.

Moshos Garden hammaddelerinde sertifikalı organik olarak belirtilen maddeler EcoCert, USDA, ICEA, BioSkal veya diğer sertifikasyon kuruluşlarından belgelidir.

Ucuz kimyasallarla yapılan, sentetik kokularla cilalanan ve faydalıymış gibi gösterilen hiçbir ürün vücudunuzu yıpratmaktan başka bir işe yaramaz. Hem vücudumuz hem de dünya için gayet basit bir şekilde doğal kaynaklara yönelmek çok daha faydalıdır. Çünkü biliriz ki basitlik ve doğallık insanın özündedir.

Organic (adj.): 2.produced or involving production without the use of chemical fertilizers, pesticides, or other artificial chemicals. (kimyasal gübre, ilaç veya diğer yapay kimyasallar kullanılmadan üretilen)

Ürünlerin içerdiği hammaddeler, Moshos Garden’ın “Temiz Çevre – Temiz Ürün” politikası ile uyumlu olarak aşağıdaki şartları içerecek şekilde seçilir.

1. Ürünler sertifikalı organik, organik, doğal/doğaldan elde edilmiş, kullanımı güvenli tanımlarından en az birine uyan hammaddelerle hazırlanır
2. SLS, SLES, parabenler, DEA, MEA, TEA, mineral yağlar, petrol türevleri, sentetik içerikler başta olmak üzere hiçbir zararlı kimyasal katkı içermez
3. GDO tohumu kullanılarak elde edilmiş bitki içermez
4. Hayvanlar üzerinde test edilmez
5. Yapay renklendirici, parfüm, vs içermez
6. Bitkisel maddeler mümkün olan en doğal kaynaktan, kendi anavatanından temin edilir
7. Bitkisel yağlar buhar distilasyonu ile elde edilir, bitkinin faydalı özlerini yok eden çözücüler kullanılmaz
8. Çekirdek yağları soğuk sıkmadır. Bitkinin faydalı özelliklerini yok eden sıcak santrifüjlü sıkma yağlar kullanılmaz
9. Ürün içeriklerinde kullanılan bitkiler cilt veya saç için faydalı olduğu düşünülen bitkilerden seçilir
10. İçerikteki bitkiler mümkün olduğu kadar kontrollü tarım koşullarında üretilmiş bitkilerden seçilir
11. İçerik mümkün olduğu kadar bio-degradable (bakterilerle ayrışabilen) bitkilerden oluşur. Yani yağı/özü alındıktan sonra posası kompost olarak değerlendirilmek üzere ayrılabilir

DOĞAYA SAYGI

Kendimize bakarken aynı zamanda doğaya, içinde yaşadığımız bu dünyaya saygı duymak hiç zor değil.

Sadece tek bir vücudumuz olduğu gibi aynı zamanda tek bir dünyaya da sahibiz, başka şansımız yok. O halde neden ikisine birden aynı özeni göstermiyoruz?

Doğal seçenekler çok daha faydalı ve doğaya saygılı iken hergün vücudunuza farkında olmadan aldığınız sentetik maddeler, kimyasallar, kanserojen maddeler ve zararlı içeriklere son vermek istiyorsanız, Moshos Garden’a yani temiz çevre – temiz ürün felsefesine hoşgeldiniz. Doğal güzellik çok yakınınızda.

 

TÜM CANLILARA SAYGI

Moshos Garden, sadece insanlara değil tüm canlılara saygı duyar. Hayvanlar üzerinde test yapmaz ve yapılmasını da şiddetle kınar. Kullandığımız tek hayvansal ürün organik balmumudur ve arılara zarar verilmeden toplanmıştır.

Tüm canlılara saygı anlayışı çerçevesinde hayvan testlerine karşı “PETA – Cruelty Free” sertifikasyonuna sahiptir. Moshos Garden, ürünleri üzerinde PETA “Beauty Without Bunnies” programı kapsamında dünya çapında geçerli “Cruelty Free” pembe tavşancık logosu kullanım hakkında sahiptir.

cruelty-free

 

Size de doğal bakımın keyfini çıkartmak kalır 😉